0 Prekė Prekės (tuščia)
Pirkinių krepšelis

Prekių nėra

Suma: 0,00 €

Automobilių kėdutės

Automobiliuose sumontuotos sėdynės yra suprojektuotos suaugusiems žmonėms – kuo patogesnės ir tvirtesnės šoninės atramos, galvos atlošas kaklo apsaugai avarijos atveju ir t.t. Tačiau, įprastos sėdynės yra pavojingos mažiems vaikams, todėl jiems būtinos automobilinės kėdutės.

Kodėl automobilinės kėdutės tokios svarbios?

Lietuvoje autokėdutės yra privalomos, kadangi jos turi didžiulę įtaką vaikų saugumui. Važiuojant tik trumpus atstumus, tėvai mažamečius vaikus dažnai prisega įprastu saugos diržu, tačiau tai yra labai pavojinga. Automobiliuose esantys saugos diržai yra pritaikyti aukštesniems žmonėms, ir avarijos metu vaikas gali ne tik susižeisti į patį saugos diržą, bet ir išslysti, taip atsitrenkiant į plastikines dalis arba priekinį stiklą.

Kai kurie tėveliai vaikus laiko glėbyje manydami, kad tai apsaugos juos nuo sužalojimų avarijos atveju, tačiau smūgio metu susidaro didžiulė inercija, dėl kurios vaiką rankose išlaikyti yra praktiškai neįmanoma.

Kokią kėdutę rinktis?

Mašininės kėdutės yra skirtos 3-36 kg sveriantiems vaikams, bet jos skirstomos į nulinę, nulinę plius, pirmą, antrą ir trečią grupes. Kuo grupė aukštesnė, tuo didesnė kėdutė. Kelių eismo taisyklėse nurodoma, kad vaikus, kurių ūgis mažesnis nei 135 cm (apie 25-35 kg), reikia vežti specialioje kėdutėje. 

Nulinės bei nulinės plius grupės kėdutės yra skirtos 0-18 kg vaikams ir turi būti tvirtinamos tik prieš važiavimo kryptį. Pirmos grupės kėdutėse gali būti sodinami 9-42 mėnesių vaikai, antros grupės ir trečios grupės – 3-12 metų vaikai (15-36 kg).

Kėdutės gali būti tvirtinamos saugos diržais arba ISO-FIX laikikliais. Bandymų metu nustatyta, kad saugiausios yra ISO-FIX sistemą naudojančios kėdutės, nes saugos diržai gali praslysti, nesuveikti tinkamai ir t.t. Tačiau, ISO-FIX buvo privalomas tik nuo 2006 metų gamintuose automobiliuose ir jų kaina yra šiek tiek didesnė. Tačiau, geriausia kėdutė yra ta, kuri tinka pagal vaiko ūgį ir svorį.

Kur įsigyti?

Visų grupių automobilines kėdutes galite įsigyti internetu, mūsų parduotuvėje Melga.lt. Čia siūlomos įvairių rūšių vaikiškos autokėdutės su ISO-FIX tvirtinimu arba saugos diržo prisegimo sistema pigiau. Pasirūpinkite vaikų saugumu greitai ir patogiai!