Kaip išsirinkti ratlankius?

Pagrindinis kriterijus, dėl ko lengvo lydinio ratlankiams neabejingi daugelis vairuotojų – žymiai pasikeitęs automobilio estetinis vaizdas bei transporto priemonės valdymas.

Kai priderinami vieni ar kiti ratlankiai, automobilis tarsi atgimsta iš naujo. Greičio mėgėjai patirs malonumą dėl pasikeitusių automobilio valdymo charakteristikų. Lengvo lydinio ratlankiai yra ypatingai laidūs šilumai, todėl geriau aušinasi stabdžių diskai, o automobilio pakabos detalės mažiau apkraunamos. Mažesnis rato svoris palengvina amortizatorių darbą ir sutrumpina stabdymo kelią.

Jums patinkantį dizainą galėsite išsirinkti iš plataus “MELGOS” asortimento, bet labai svarbu, kad ratlankiai atitiktų visus automobilio gamintojo techninius reikalavimus. Čia Jums padės mūsų ratlankių paieškos įrankis arba galite užsukiti konsultacijai į artimiausią “MELGOS” centrą, kur dirba kvalifikuoti ratlankių specialistai.

Visgi yra pravartu ir pačiam turėti bent pagrindines žinias, apie esminius ratlankių parametrus:

Ratlankio pjūvis

Dažniausiai sutinkamas ratlankio žymejimas yra toks: R17x6.0 5x112 ET40

Čia R17x6.0reiškia, jog ratlankis yra 17 colių skersmens ir 6 colių pločio.

5x112 žymėjimas nurodo, jop ratlankis turi 5 tvirtinimo skyles ir 112 mm atstumą tarp jų.

Atstumas tarp skylių yra matuojamas, kaip skersmuo apskritimo, einančio per tvirtinimo skylių centrus.

Ratlankiai

Ratlankio išnešimas (ET) -atstumas nuo ratlankio centrinės ašies iki ratlankio tvirtinimo plokštumos išreikštas milimetrais.