0 Prekė Prekės (tuščia)
Pirkinių krepšelis

Prekių nėra

Suma: 0,00 €

Valytuvai

Matomumas vairuojant yra vienas svarbiausių saugumo faktorių, o tai tiesiogiai priklauso nuo langų švaros. Priekinis automobilio stiklas yra pats svarbiausias ir, neskaitant galinio stiklo hečbekuose ir universaluose, labiausiai veikiamas lietaus, purvo, dulkių bei druskų. Priekinio stiklo švara rūpinasi valytuvai, o jų būklė visada turi būti nepriekaištinga.

Kada reikia keisti valytuvus?

Nėra nustatyto valytuvų keitimo intervalo, nes viskas priklauso nuo jų kokybės ir eksploatacijos. Įprastai valytuvus vairuotojai keičia kartą per metus, nes žiemą jie dažnai sugadinami po netyčinio įjungimo (guminė dalis pažeidžiama dėl apledėjusio stiklo). 

Ilgainiui valytuvai susipurvina ir stiklas padengiamas riebalų sluoksniu. Tokiu atveju galima tiesiog nuvalyti gumeles, bet jeigu valytuvai yra senesni, valomos gumelės gali pradėti trūkinėti ir, galiausiai, valytuvus vis tiek reikės keisti.

Jeigu valytuvai skleidžia pašalinius garsus, tai reiškia, kad jie neveikia tinkamai – tas nemalonus garsas yra guminės dalies „šokinėjimas“ ant stiklo. Kaip ir ankstesniu atveju, galite pabandyti nuvalyti gumeles, tačiau rekomenduojama jas tiesiog pakeisti.

Galiausiai, valytuvai gali neatlikti darbo tinkamai, jeigu pažeistas jų korpusas. Jeigu valytuvas sulenktas, lūžęs ar paveiktas korozijos, jis negali pakankamai gerai prispausti gumos prie stiklo arba prisitvirtinti prie kojelės.

Tipai

Sudėtingo mechanizmo automobilio stiklui nuvalyti tikrai nereikia, tačiau pirkėjai vis tiek turi rinktis iš kelių valytuvų rūšių. Kiekviena jų turi tam tikrų teigiamų ir neigiamų savybių, kurias reikėtų apsvarstyti kiekvienam vairuotojui.

Karkasiniai auto valytuvai naudojami jau seniai. Jų struktūroje naudojamas metalinis arba plastikinis karkasas, kuris prispaudžia gumą prie stiklo. Pliusas tas, kad šie valytuvai yra labai pigūs ir galima keisti tiesiog gumeles, paliekant karkasą.

Bekarkasiai valytuvai „bananai“ yra itin lankstūs ir populiarūs dėl jų paprastumo ir geros išvaizdos. Negana to, patys valytuvai yra plonesni ir netrukdo matomumui.

Nors ir rečiau sutinkami, bet dar yra ir hibridiniai valytuvai. Jie gumą prie stiklo prispaudžia karkasu, o dėl specialaus aerodinaminio dizaino – dar ir oro srautu. Deja, jų pasirinkimas Lietuvoje nedidelis, o kaina yra aukšta.

Valytuvai internetu

Kviečiame įsigyti valytuvus automobiliams pigiau internetinėje parduotuvėje Melga.lt arba fiziniuose mūsų padaliniuose, kur valytuvus ne tik padėsime išsirinkti, bet ir pakeisime.

Kokius valytuvus pasirinkti?

Renkantis valytuvus svarbu žinoti kokio ilgio valytuvai yra tinkami būtent jūsų automobiliui. Ne ką mažiau svarbu atkreipti dėmesį ir į valytuvų tvirtinimo būdą. Dažniausiai parduotuvėse siūlomi karkasiniai arba bekarkasiai valytuvai – pastarieji šiuo metu populiariausi.

Kaip prižiūrėti valytuvus?

Įprastai valytuvai keičiami bent kartą per metus, o kad nereikėtų to daryti dažniau, stenkitės jų nenaudoti kai priekinis stiklas yra apšalęs arba sausas. Reguliariai plaukite automobilį.