0 Prekė Prekės (tuščia)
Pirkinių krepšelis

Prekių nėra

Suma: 0,00 €

Vasarinės padangos

  • Daugelis padangų pagamintos ne seniau nei prieš 2 metus.

Lyginant su žieminėmis, vasarinės padangos yra gaminamos iš kietesnio mišinio, kurio struktūra išlieka tvirta elastinga važiuojant įkaitusiu asfaltu bei veikiant tiesioginiams saulės spinduliams. 

Esant aukštesnei nei 7°C temperatūrai, vasarinės padangos su šlapia ir sausa kelio danga sukimba geriau nei žieminės (pastarosios esant aukštesnei nei 7°C temperatūrai praranda kai kurias savo savybes). Padangų kokybė yra tiesiogiai atsakinga už jūsų ir aplinkinių vairuotojų saugumą, kadangi tai yra vienintelis dalykas, jungiantis automobilį su keliu.

Geriausios padangos jūsų automobiliui

Padangas rinktis reikėtų pagal automobilį, važiavimo vietą (pvz. mieste ar užmiestyje), vairavimo stilių. Svarbu laikytis jūsų automobilio gamintojo nustatytų padangų dydžio reikalavimų, nurodytų ant specialaus lipduko, kurį galite rasti ant vidurinio statramsčio arba degalų bako dangtelio.

Įsigykite naujas vasarines padangas internetinėje parduotuvėje Melga.lt. Čia siūlomas didelis padangų pasirinkimas, todėl kiekvienas pirkėjas ras tinkamiausią kokybę ir kainą. Jūsų naujas padangas galime ir sumontuoti – tiesiog įsigykite padangas internetu, o montavimu pasirūpinsime jūsų padangų atsiėmimo metu „Melga“ autoservisuose-parduotuvėse Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje, Šiauliuose, Alytuje bei Utenoje. Padangas galite įsigyti ir vietoje – fizinėse parduotuvėse.

Nuo kada iki kada naudojamos vasarinės padangos?

Vasarinės padangos gali būti naudojamos nuo balandžio 1 d. iki lapkričio 9 d. Tokiu laikotarpiu kelių sąlygos yra paprastesnės, todėl reikalavimai padangoms yra mažesni. Vasarą taip pat galima naudoti ir universalias padangas, tačiau jų atsparumas aukštai temperatūrai nėra toks didelis, jos greičiau dėvisi, o sukibimas su kelio danga nėra toks geras kaip vasarinių padangų.

Patikrinkite savo vasarinių padangų būklę prieš kiekvieną keitimą. Pirmiausiai įsitikinkite, kad padanga tolygiai nusidėvėjusi ir nėra pažeista. Pamatuokite protektoriaus gylį – minimalus leistinas vasarinių padangų protektoriaus gylis Lietuvoje yra 1,6 mm, tačiau jas keisti reikėtų vos tik pasiekus 2 mm.

Kodėl ūžia vasarinės padangos?

Visos padangos kažkiek ūžia, tačiau kai kurie modeliai yra triukšmingesni už kitus – keliamo triukšmo lygis nurodomas ant padangos klijuojamoje ES padangų ženklinimo etiketėje. Įprastai triukšmingesnės yra kryptinės padangos, o asimetrinės bei simetrinės – tylesnės.

Jeigu jūsų vasarinės padangos pradėjo ūžti tik po kurio laiko, tai greičiausiai nutiko dėl netinkamo slėgio, netvarkingos važiuoklės, blogo ratų suvedimo, staigaus stabdymo. Pavyzdžiui, padangos gali „susilaiptuoti“ (jaučiamas aštrus ir nelygus protektorius braukiant per jį ranka) – tai dažniausiai nutinka dėl netvarkingų amortizatorių. Protektorius gali būti pažeistas ir staigiai stabdant, ypatingai neveikiant ABS sistemai.

Kokios vasarinių padangų kainos?

Vasarinių padangų kainoms didelę įtaką daro jų matmenys, kitos specifikacijos ir gamintojas. Žemo profilio padangos yra brangesnės dėl ypatingai tvirtų sienelių, o visureigių padangos – dėl padidinto pravažumo ir tvirtumo, nes jos turi atlaikyti didelį svorį. 

Tokie gamintojai, kaip Yokohama, Goodyear, Dunlop, Continental, General Tire, Michelin ir Pirelli gamina padangas jau daugelį metų ir jų siūloma produkcija yra patikima bei išbandyta įvairiomis sąlygomis, todėl šių gamintojų padangos yra brangesnės. Tačiau vidutinės bei ekonominės klasės padangos, nors ir pigesnės, taip pat puikiai tinka saugiam kasdieniam eksploatavimui.

Ieškomų padangų kainas galite sužinoti internetinėje parduotuvėje Melga.lt – tiesiog pasinaudokite svetainėje esančiu paieškos filtru, kurio pagalba tinkamų padangų galite ieškoti tiek pagal jų matmenis, tiek pagal savo automobilio modelį.