0 Prekė Prekės (tuščia)
Pirkinių krepšelis

Prekių nėra

Suma: 0,00 €

Vasarinės padangos

  • Daugelis padangų pagamintos ne seniau nei prieš 2 metus.

Lyginant su žieminėmis, vasarinės padangos yra gaminamos iš kietesnio mišinio, kurio struktūra išlieka tvirta elastinga važiuojant įkaitusiu asfaltu bei veikiant tiesioginiams saulės spinduliams. 

Esant aukštesnei nei 7°C temperatūrai, vasarinės padangos su šlapia ir sausa kelio danga sukimba geriau nei žieminės padangos (pastarosios esant aukštesnei nei 7°C temperatūrai praranda kai kurias savo savybes). Padangų kokybė ir protektoriaus likutis yra tiesiogiai atsakingi už jūsų ir aplinkinių vairuotojų saugumą, kadangi padangos yra vienintelis dalykas, jungiantis automobilį su keliu.

Vasarinių padangų savybės

Viena pagrindinių vasarinių padangų savybių yra puikus sukibimas su šlapiakelio danga. Jos turi specialų protektoriaus raštą ir griovelius, kurie greitai pašalina vandenį iš po padangos, sumažinant akvaplanavimo riziką ir užtikrinant saugumą važiuojant šlapia kelio danga.

Vasarinės padangos optimizuotos ir sausai kelio dangai. Vasarinėse padangose naudojamas gumos mišinys yra skirtas aukštesnei temperatūrai, todėl išvengiama deformacijos ir išsaugomas sukibimas su kelio danga. Tai yra ypatingai svarbu greitėjimo, stabdymo ir posūkių metu. Puikus vasarinių padangų sukibimas taip pat suteikia malonesnius vairavimo pojūčius, ypatingai galingesniuose automobiliuose.

Dėl savo technologinių savybių vasarinės padangos užtikrina geresnį stabdymą esant aukštesnei temperatūrai. Tai yra labai svarbu avarinėse situacijose, kai kiekvienas papildomas stabdymo kelio centimetras gali būti lemtingas.

Vasarinės padangos nėra tinkamos naudojimui kai kelias pasidengia sniegu arba ledu, kadangi jų sukibimo savybės gerokai suprastėja žemoje temperatūroje. Tai ypatingai aktualu užmiesčio gyventojams, kuriems tenka dažnai keliauti prastai prižiūrimais keliais.

Taigi, vasarinės padangos turi keletą pagrindinių savybių, dėl kurių jas būtina keisti laiku. Jos užtikrina geresnį sukibimą ir automobilio valdymą esant šlapiai ir sausai kelio dangai, geresnes stabdymo savybes ir malonesnius pojūčius vairuojant. Labai svarbu tinkamai įvertinti eismo sąlygas ir reaguoti į orų pokyčius laiku.

Geriausios padangos jūsų automobiliui

Padangas rinktis reikėtų pagal automobilį, važiavimo vietą (pvz. mieste ar užmiestyje), vairavimo stilių. Svarbu laikytis jūsų automobilio gamintojo nustatytų padangų dydžio reikalavimų, nurodytų ant specialaus lipduko, kurį galite rasti ant vidurinio statramsčio arba degalų bako dangtelio.

Įsigykite naujas vasarines padangas internetinėje parduotuvėje Melga.lt. Čia siūlomas didelis padangų pasirinkimas, todėl kiekvienas pirkėjas ras tinkamiausią kokybę ir kainą. Jūsų naujas padangas galime ir sumontuoti – tiesiog įsigykite padangas internetu, o montavimu pasirūpinsime jūsų padangų atsiėmimo metu „Melga“ autoservisuose-parduotuvėse Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje, ŠiauliuoseAlytuje ir Utenoje. Padangas galite įsigyti ir vietoje – fizinėse parduotuvėse.

Nuo kada iki kada naudojamos vasarinės padangos?

Vasarinės padangos gali būti naudojamos nuo balandžio 1 d. iki lapkričio 9 d. Tokiu laikotarpiu kelių sąlygos yra paprastesnės, todėl reikalavimai padangoms yra mažesni. Vasarą taip pat galima naudoti ir universalias padangas, tačiau jų atsparumas aukštai temperatūrai nėra toks didelis, jos greičiau dėvisi, o sukibimas su kelio danga nėra toks geras kaip vasarinių padangų.

Patikrinkite savo vasarinių padangų būklę prieš kiekvieną keitimą. Pirmiausiai įsitikinkite, kad padanga tolygiai nusidėvėjusi ir nėra pažeista. Pamatuokite protektoriaus gylį – minimalus leistinas vasarinių padangų protektoriaus gylis Lietuvoje yra 1,6 mm, tačiau jas keisti reikėtų vos tik pasiekus 2 mm.

Kodėl ūžia vasarinės padangos?

Visos padangos kažkiek ūžia, tačiau kai kurie modeliai yra triukšmingesni už kitus – keliamo triukšmo lygis nurodomas ant naujų padangų esančiose ES padangų ženklinimo etiketėse. Įprastai triukšmingesnės yra kryptinės padangos, o asimetrinės bei simetrinės – tylesnės.

Jeigu jūsų vasarinės padangos pradėjo ūžti tik po kurio laiko, tai greičiausiai nutiko dėl netinkamo slėgio, netvarkingos važiuoklės, blogo ratų suvedimo, staigaus stabdymo. Pavyzdžiui, padangos gali „susilaiptuoti“ (jaučiamas aštrus ir nelygus protektorius braukiant per jį ranka) – tai dažniausiai nutinka dėl netvarkingų amortizatorių. Protektorius gali būti pažeistas ir staigiai stabdant, ypatingai neveikiant ABS sistemai.

Kita padangų ūžimo priežastis gali būti netolygus padangos susidėvėjimas. Jei padanga nėra tinkamai subalansuota arba nėra atliktas ratų suvedimas, ji gali susidėvėti netolygiai, sukeliant pašalinį triukšmą važiuojant automobiliu. Šis triukšmas gali sustiprėti važiuojant didesniu greičiu arba posūkiuose, o jį dažniausiai lydi ir tokie požymiai kaip vibracija bei automobilio traukimas į vieną ar kitą pusę.

Taigi, padangų triukšmą gali sukelti įvairūs veiksniai, tik vieni iš jų yra dažnai pasitaikantys, o kiti labai reti. Jeigu pastebėjote, kad jūsų padangos kelia neįprastai didelį triukšmą, reikėtų apsilankyti autoservise, kad automobilį galėtų apžiūrėti ir jo būklę įvertinti kvalifikuotas mechanikas.

Kokios vasarinių padangų kainos?

Vasarinių padangų kainoms didelę įtaką daro jų matmenys, kitos specifikacijos ir gamintojas. Standartinio dydžio padangas galite įsigyti pigiau, tuo tarpu žemo profilio padangos yra brangesnės dėl ypatingai tvirtų sienelių, o visureigių padangos – dėl padidinto pravažumo ir tvirtumo, nes jos turi atlaikyti didelį svorį. 

Tokie gamintojai, kaip Yokohama, Goodyear, Dunlop, Continental, General Tire, Michelin ir Pirelli gamina padangas jau daugelį metų ir jų siūloma produkcija yra patikima bei išbandyta įvairiomis sąlygomis, todėl naujos šių gamintojų padangos yra brangesnės. Tačiau vidutinės bei ekonominės klasės padangos, nors ir pigesnės, taip pat puikiai tinka saugiam kasdieniam eksploatavimui.

Ieškomų padangų kainas galite sužinoti internetinėje parduotuvėje Melga.lt – tiesiog pasinaudokite svetainėje esančiu paieškos filtru, kurio pagalba tinkamų padangų galite ieškoti tiek pagal jų matmenis, tiek pagal savo automobilio modelį.

Kaip pasirinkti vasarines padangas savo automobiliui?

Tinkamai pasirinkti vasarines padangas yra be galo svarbu, kadangi jos lemia ne tik transporto priemonės valdymą, bet ir jūsų saugumą. Štai keletas veiksnių, į kuriuos reikia atsižvelgti renkantis vasarines padangas:

  1. Dydis. Naujos padangos jūsų automobiliui privalo būti tinkamo dydžio – tokio, kurį nurodo jūsų automobilio gamintojas. Padangos matmenyspateikiami ant padangos sienelės, o reikalavimai nurodyti automobilio vartotojo vadove.

  2. Vairuotojo poreikiai. Skirtingų rūšių vasarinės padangos yra skirtos atitinkamiems vairuotojų poreikiams, vairavimo stiliui ir važiavimo sąlygoms. Informacinėse lentelėse visada nurodytos sukibimo su šlapia kelio danga galimybės, triukšmo lygis bei kuro ekonomija, tad pagalvokite, kurios savybės jums yra svarbiausios.

  3. Prekinis ženklas ir kokybė. Padangų gamintojas turi didžiulę įtaką jų kokybei, ilgaamžiškumui, patikimumui ir bendrai vertei. Rekomenduojama rinktis gerai žinomų ar laiko patikrintų gamintojų vasarines padangas, kad jūsų kelionės būtų saugios ir patogios. 

  4. Kaina. Vasarinių padangų kaina priklauso nuo gamintojo, padangų savybių ir matmenų. Labai svarbu gerai apsvarstyti savo biudžetą ir įvertinti savo poreikius.

Norėdami pasirinkti vasarines padangas, turite atsižvelgti į keletą veiksnių. Įvertinę savo poreikius, jūsų automobiliui tinkamų padangų matmenis, padangų tipą, savybes bei kainą, rasite padangas, kurios bus optimalus sprendimas, atitinkantis jūsų poreikius.

Vasarinės padangos pagal diametrą

R14 vasarinės padangos, R15 vasarinės padangos, R16 vasarinės padangos, R17 vasarinės padangos, R18 vasarinės padangosR19 vasarinės padangos