0 Prekė Prekės (tuščia)
Pirkinių krepšelis

Prekių nėra

Suma: 0,00 €

Žieminės padangos

  • Daugelis padangų pagamintos ne seniau nei prieš 2 metus.

Žieminės padangos išsiskiria gana kampuotu protektoriaus dizainu, kadangi jis turi užtikrinti sukibimą su slidžia ir snieguota kelio danga. Geriausiai ledu arba suspaustu sniegu padengtą kelią įveikia dygliuotos padangos, tačiau, jos yra triukšmingesnės ir ne tokios komfortiškos kaip padangos be dyglių. Žieminės padangos yra gaminamos iš specialaus mišinio, kuris, priešingai nei vasarinių padangų mišinys, išlieka pakankamai minkštas bei elastingas net ir labai žemoje temperatūroje.

Minkšto mišinio, kieto mišinio ir dygliuotos padangos

Renkantis naujas padangas, labai svarbu atsižvelgti į jų mišinio tipą, kadangi kiekvienas jų yra sukurtas skirtingoms eismo sąlygoms ir vairavimo įpročiams.

Dažniausiai važinėjantiems mieste arba gerai valomais keliais puikiai tinka Europos šalių kieto mišinio padangos. Jos itin veiksmingos važiuojant šlapia kelio danga – pažliugęs sniegas, purvas, vanduo – ir užtikriną gerą sukibimą ant puraus sniego.

Šiaurės šalių minkšto mišinio padangos apsaugo ir nuo atšiaurių oro sąlygų. Minkšto mišinio dėka, padangos geriau sukimba su ledu bei suplūktu sniegu. Nors pastarosios žiemos nesudarė žiemiškų oro sąlygų, naktimis šlapi keliai dažnai pasidengia ledu – tokioje situacijoje minkšto mišinio padangos padės lengviau įveikti posūkius, įkalnes, kelio nelygumus bei greičiau sustoti.

Geriausią sukibimą ant suplūkto sniego bei ledo užtikrina dygliuotos padangos – puikus variantas prastai valomų užmiesčio kelių vairuotojams. Tačiau jos nėra populiarus pasirinkimas dažniausiai važinėjantiems mieste arba tarpmiestiniais keliais, kadangi dygliuotos padangos kelia daugiau triukšmo nei įprastos.

Protektoriaus dizainas

Prekyboje galima pastebėti kryptinius „eglutės“ formos, asimetriškus bei simetriškus protektorius. 

Asimetrinės padangos yra gana populiarios dėl jų universalumo. Vidinė padangos pusė dažniausiai yra skirta važiavimui tiesiai siekiant išvengti akvaplaningo, o išorinė pusė dažniausiai yra tvirtesnė ir kietesnė, kad posūkiuose automobilis būtų stabilesnis.

Simetriškos padangos taip pat gana populiarios.

Kryptinio dizaino protektorių turinčias padangas kai kurie vairuotojai mėgsta dėl jų sportiško dizaino, „eglutės“ formos protektoriaus. Jos nesunkiai kabinasi į sniegą, sklaido vandenį ir užtikrina itin gerą sukibimą ir ant šlapio asfalto. Kryptinės padangos gali būti šiek tiek triukšmingesnės.

Išsirinkite geriausias padangas savo automobiliui apsilankę internetinėje parduotuvėje Melga.lt. Čia padangas galite rinktis tiek pagal jų matmenis, tiek pagal automobilį. Apsipirkti galite ir fizinėse „Melga“ parduotuvėse, kurios įsikūrusios Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje, ŠiauliuoseAlytuje ir Utenoje. Jūsų patogumui, galime pasirūpinti ir padangų montavimu. Jeigu reikia pagalbos arba turite klausimų, visada galite susisiekti su mumis el. paštu arba telefonu!

Kaip žymimos žieminės padangos? 

Europos šalyse padangos laikomos tinkamomis naudoti žiemą jeigu ant jų yra MS (angl. Mud and Snow - liet. Purvas ir Sniegas) arba specialus trijų viršūnių kalno su snaige žymėjimas.  Skirtumas tarp šių žymėjimų yra tas, kad MS, M+S ar M&S žymėjimas yra naudojamas ant visų žiemai tinkamų padangų, bet atšiaurioms žiemoms tinkančios ir specialius reikalavimus atitinkančios žieminės padangos turi būti žymimos trijų viršūnių kalno su snaige viduryje logotipu.

M+S, MS ir M&S raidėmis žymimas padangas leidžiama eksploatuoti žiemą. Toks žymėjimas reiškia, kad jos suteikia geresnes valdymo savybes važiuojant purvu arba sniegu, tačiau tikrosios universalios padangos žymimos keturiais simboliais (sniegas, ledas, lietus ir saulė), arba „All Seasons“ (visiems sezonams) tekstu.

Kaip reikia laikyti žiemines padangas jų nenaudojant?

Vairuotojai dažnai nepagalvoja, kad padangos sensta ir dėvisi net ir jų nenaudojant, todėl labai svarbios jų laikymo sąlygos.

Padangas neigiamai veikia dideli temperatūrų skirtumai, tiesioginiai saulės spinduliai bei netinkama laikymo pozicija, dėl kurios padangos gali deformuotis. Geriausia vieta padangoms yra sausas garažas, bet jeigu negalite užtikrinti tokių sąlygų, tai bent jau pasirūpinkite, kad padangos būtų garaže, sandėlyje, ar bet kokiam kitam pastate, apsaugotos nuo saulės, sniego bei lietaus.

Padangų saugojimą galite patikėti ir autoservisui, kur bus tinkamai pasirūpinta jūsų padangomis.

Kuo skiriasi žieminės ir universalios padangos?

Lietuvoje žiemos metu leidžiama eksploatuoti ne tik žiemines, bet ir universalias padangas. Pastarąsias vairuotojai dažnai renkasi tam, kad du kartus per metus nereikėtų rūpintis padangų keitimu. Vis dėlto, šis patogumas įprastai atsieina prastesnėmis sukibimo savybėmis tiek žiemą, tiek vasarą.

Žieminės padangos yra skirtos naudojimui žemesnėje nei +7°C temperatūroje – jos yra pagamintos iš minkštesnio mišinio, kuris net ir spustelėjus šaltukui, esant ledui ar sniegui lieka pakankamai elastingas. Tuo tarpu, universalios padangos nėra visiškai pritaikytos nei dideliems šalčiams, ledui, sniegui, nei dideliems karščiams.

Svarbu turėti omenyje, kad nors pagal Lietuvos įstatymus pakanka „M+S“ žymėjimo, tikros universalios padangos, kurios užtikrina saugumą mūsų žiemos sąlygomis (sniegas, plikledis, ledas) turi turėti snaigės ledkalnyje simbolį.

Kaip bebūtų, žieminės padangos suteikia geresnius rezultatus ir skirtumas itin lengvai pastebimas susidūrus su atšiauriomis žiemos sąlygomis.

Kaip išsirinkti tinkamas žiemines padangas?

Padangų parduotuvėse prekių pasirinkimas yra toks platus dėl labai svarbios priežasties – padangų dydžiai priklauso nuo automobilio modelio, priklausomai nuo važiavimo sąlygų, rekomenduojamas kitoks gumos mišinys (kieto, minkšto mišinio), skiriasi greičio, krovos indeksai ir daugelis kitų parametrų. Nors žieminių padangų mišinio tipas ir kiti parametrai yra svarbūs, pradėti reikia nuo padangų matmenų.

Dažniausiai vienam automobiliui gamintojas yra sudaręs rekomendacijas kelių dydžių ratlankiams ir padangoms. Tai reiškia, kad tam pačiam automobiliui gali tikti tiek R16, tiek R18 ratlankiai – atitinkamai skiriasi ir tinkamų padangų dydžiai. Renkantis padangų dydį privaloma vadovautis automobilio gamintojo rekomendacijomis. Rekomendacijas turėtumėte rasti ant vidinės degalų bako dangtelio pusės arba vidinėje durelių pusėje.

Taip pat reikėtų žinoti, kad geriausiam valdomumui reikėtų pasirūpinti, kad visos padangos būtų vienodų parametrų, nes nuo to priklauso padangos sukibimas su skirtingais paviršiais ir stabdymo efektyvumas - svarbu pasirūpinti, kad visi ratai ant įvairių kelio dangų „elgtųsi“ vienodai.

Žieminės padangos pagal diametrą

R15 žieminės padangos, R16 žieminės padangos, R17 žieminės padangos, R18 žieminės padangos, R19 žieminės padangosR20 žieminės padangos

Kada reikalingos žieminės padangos?

Lietuvos kelių eismo taisyklėse yra nustatyta, kad vasarines padangas yra draudžiama eksploatuoti nuo lapkričio 10 d. iki kovo 31 d. Tuo laikotarpiu yra privaloma naudoti žiemines arba universalias padangas. Jeigu jūsų automobilio žieminės padangos yra dygliuotos, jas galite naudoti nuo lapkričio 1 dienos, tačiau, priešingai nei žieminės, jas eksploatuoti draudžiama nuo balandžio 10 d. iki spalio 31 d..

Koks turi būti žieminių padangų protektoriaus gylis?

Lietuvoje minimalus leistinas žieminių padangų protektoriaus gylis yra 3 mm. Naujos žieminės padangos turi apie 8-9 mm protektorių, kuris iki minimalios ribos nusidėvi per 4-6 metus. Žiemines padangas rekomenduojama keisti protektoriui nusidėvėjus iki 4-5 mm, kad būtų užtikrinamas geriausias sukibimas ir saugumas. Padangų protektoriaus gylį galite pamatuoti ir patys. Tam geriausiai tinka specialus matuoklis, kurį galite rasti daugelyje autodalių parduotuvių. Matuodami protektoriaus gylį turėkite omeny, kad dėl netvarkingos važiuoklės arba prasto suvedimo padangos gali dėvėtis netolygiai, todėl matuoti reikia keliose skirtingose vietose.