0 Prekė Prekės (tuščia)
Pirkinių krepšelis

Prekių nėra

Suma: 0,00 €

Žieminės padangos

  • Daugelis padangų pagamintos ne seniau nei prieš 2 metus.

Žieminės padangos išsiskiria gana kampuotu protektoriaus dizainu, kadangi jis turi užtikrinti sukibimą su slidžia ir snieguota kelio danga. Geriausiai ledu arba suspaustu sniegu padengtą kelią įveikia dygliuotos padangos, tačiau, jos yra triukšmingesnės ir ne tokios komfortiškos kaip padangos be dyglių. Žieminės padangos yra gaminamos iš specialaus mišinio, kuris, priešingai nei vasarinių padangų mišinys, išlieka pakankamai minkštas bei elastingas net ir labai žemoje temperatūroje.

Minkšto mišinio, kieto mišinio ir dygliuotos padangos

Renkantis naujas padangas, labai svarbu atsižvelgti į jų mišinio tipą, kadangi kiekvienas jų yra sukurtas skirtingoms eismo sąlygoms ir vairavimo įpročiams.

Dažniausiai važinėjantiems mieste arba gerai valomais keliais puikiai tinka Europos šalių kieto mišinio padangos. Jos itin veiksmingos važiuojant šlapia kelio danga – pažliugęs sniegas, purvas, vanduo – ir užtikriną gerą sukibimą ant puraus sniego.

Šiaurės šalių minkšto mišinio padangos apsaugo ir nuo atšiaurių oro sąlygų. Minkšto mišinio dėka, padangos geriau sukimba su ledu bei suplūktu sniegu. Nors pastarosios žiemos nesudarė žiemiškų oro sąlygų, naktimis šlapi keliai dažnai pasidengia ledu – tokioje situacijoje minkšto mišinio padangos padės lengviau įveikti posūkius, įkalnes, kelio nelygumus bei greičiau sustoti.

Geriausią sukibimą ant suplūkto sniego bei ledo užtikrina dygliuotos padangos – puikus variantas prastai valomų užmiesčio kelių vairuotojams. Tačiau jos nėra populiarus pasirinkimas dažniausiai važinėjantiems mieste arba tarpmiestiniais keliais, kadangi dygliuotos padangos kelia daugiau triukšmo nei įprastos.

Protektoriaus dizainas

Prekyboje galima pastebėti kryptinius „eglutės“ formos, asimetriškus bei simetriškus protektorius. 

Asimetrinės padangos yra gana populiarios dėl jų universalumo. Vidinė padangos pusė dažniausiai yra skirta važiavimui tiesiai siekiant išvengti akvaplaningo, o išorinė pusė dažniausiai yra tvirtesnė ir kietesnė, kad posūkiuose automobilis būtų stabilesnis.
Simetriškos padangos taip pat gana populiarios.

Kryptinio dizaino protektorių turinčias padangas kai kurie vairuotojai mėgsta dėl jų sportiško dizaino, „eglutės“ formos protektoriaus. Jos nesunkiai kabinasi į sniegą, sklaido vandenį ir užtikrina itin gerą sukibimą ir ant šlapio asfalto. Kryptinės padangos gali būti šiek tiek triukšmingesnės.

Išsirinkite geriausias padangas savo automobiliui apsilankę internetinėje parduotuvėje Melga.lt. Čia padangas galite rinktis tiek pagal jų matmenis, tiek pagal automobilį. Apsipirkti galite ir fizinėse „Melga“ parduotuvėse, kurios įsikūrusios Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje, Šiauliuose, Alytuje bei Utenoje. Jūsų patogumui, galime pasirūpinti ir padangų montavimu. Jeigu reikia pagalbos arba turite klausimų, visada galite susisiekti su mumis el. paštu arba telefonu!

Kaip žymimos žieminės padangos? 

Europos šalyse padangos laikomos tinkamomis naudoti žiemą jeigu ant jų yra MS (angl. Mud and Snow - liet. Purvas ir Sniegas) arba specialus trijų viršūnių kalno su snaige žymėjimas.  Skirtumas tarp šių žymėjimų yra tas, kad MS, M+S ar M&S žymėjimas yra naudojamas ant visų žiemai tinkamų padangų, bet atšiaurioms žiemoms tinkančios ir specialius reikalavimus atitinkančios žieminės padangos turi būti žymimos trijų viršūnių kalno su snaige viduryje logotipu.

M+S, MS ir M&S raidėmis žymimas padangas leidžiama eksploatuoti žiemą. Toks žymėjimas reiškia, kad jos suteikia geresnes valdymo savybes važiuojant purvu arba sniegu, tačiau tikrosios universalios padangos žymimos keturiais simboliais (sniegas, ledas, lietus ir saulė), arba „All Seasons“ (visiems sezonams) tekstu.

Žieminės padangos pagal diametrą

R15, R16, R17, R18, R19R20

Kada reikalingos žieminės padangos?

Lietuvos kelių eismo taisyklėse yra nustatyta, kad vasarines padangas yra draudžiama eksploatuoti nuo lapkričio 10 d. iki kovo 31 d. Tuo laikotarpiu yra privaloma naudoti žiemines arba universalias padangas. Jeigu jūsų automobilio žieminės padangos yra dygliuotos, jas galite naudoti nuo lapkričio 1 dienos, tačiau, priešingai nei žieminės, jas eksploatuoti draudžiama nuo balandžio 10 d. iki spalio 31 d. 

Koks turi būti žieminių padangų protektoriaus gylis?

Lietuvoje minimalus leistinas žieminių padangų protektoriaus gylis yra 3 mm. Naujos žieminės padangos turi apie 8-9 mm protektorių, kuris iki minimalios ribos nusidėvi per 4-6 metus. Žiemines padangas rekomenduojama keisti protektoriui nusidėvėjus iki 4-5 mm, kad būtų užtikrinamas geriausias sukibimas ir saugumas.