Akumuliatoriaus pagrindinis tikslas - užvesti automobilį, tačiau jis taip pat tiekia energiją, reikalingą, kai elektros sunaudojama daugiau, nei generatorius jos spėja pagaminti. Akumuliatorius automobilyje taip pat veikia ir kaip įtampos stabilizatorius, jis išlygina įtampos šuolius ir neleidžia jiems pažeisti kitų elektros sistemos prietaisų.
Dažniausiai apie akumuliatoriaus keitimą galvojame tik tada, kai automobilio variklis visai nebeužsiveda, tačiau norint išvengti nepatogumų, akumuliatorių rekomenduojama tikrinti periodiškai - taip iš anksto ir laiku pasikeisite akumuliatorių nauju.
Keli požymiai, kad Jūsų automobilio akumuliatorius veikia netinkamai
-
Lėtas variklio užvedimas. Kai bandote užvesti automobilį, variklio sukimas yra vangus ir užvedimas trunka ilgiau nei įprastai.
- Apsunkintas starterio veikimas. Jeigu automobilio starteris pradėjo silpniau sukti variklį, dažniausiai tai būna akumuliatoriaus arba paties starterio gedimas.
-
Jei pastebėsite, kad Jūsų automobilio žibintai šviečia silpniau nei įprastai, atkreipkite dėmesį į akumuliatorių. Taip pat gali atsitikti ir su kitais elektros prietaisais.
-
Korozija ant akumuliatorius gnybtų. Esant korozijai, gali nebūti reikiamos įtampos, ko pasekoje automobilis sunkiai užsiveda.
-
Kai kuriuose automobiliuose apie akumuliatoriaus iškrovą mums praneša prietaisų skydelyje užsidegusi perspėjimo lemputė.
Generatorius automobilyje yra pagrindinis elektros energijos sistemos tiekėjas, kuris automobilį aprūpina reikiama elektra ir padeda įkrauti akumuliatorių. Kaip ir kitos automobilio dalys, generatorius ir jo vidinės dalys gali susidėvėti.
Keli požymiai, kad Jūsų automobilio generatorius veikia netinkamai
-
Mirksi ar blankiai šviečia priekiniai žibintai.
-
Sugedus generatoriui, pokytį galite pastebėti ir automobilio salone: mirksintis ar blankus prietaisų skydelio apšvietimas, sunkiau atsidaro ir užsidaro langai, sutrinka oro kondicionieriaus veikimas ar net radijo imtuvas.
-
Dėl generatoriaus mechaninio gedimo galite išgirsti ir neįprastą garsą iš variklio skyriaus.
Akumuliatoriaus, generatoriaus (iškrovos) tikrinimas multimetru - testeriu
Tam reikalingas prietaisas - testeris (multimetras). Suraskite akumuliatorių esantį po variklio dangčiu, nustatykite testerį į kintamą padėtį (DC20), pridėkite raudoną laidą prie raudono gnybto (+), juodą prie juodo (-), neužkūrus automobilio prietaisas turėtų rodyti apie 12,5V; 12,7V (tai ženklas, kad akumuliatorius greičiausiai yra geras). Užkūrus - tarp 13,6V ir 15V (tai ženklas, kad generatorius veikia tinkamai).