0 Prekė Prekės (tuščia)
Pirkinių krepšelis

Prekių nėra

Suma: 0,00 €

Akumuliatoriai

Kuo automobiliai naujesni, tuo akumuliatorių būklė jiems daro didesnę įtaką. Seniau automobiliuose buvo montuojamos pilnai mechaninės kuro ir oro įsiurbimo sistemos, todėl akumuliatorius labiausiai buvo reikalingas užvedimui. Šiandien elektros energija būtina beveik visoms sistemoms.

Šiuolaikiniuose automobiliuose naudojamų akumuliatorių būklė yra labai svarbi, kadangi silpna srovė arba įtampa gali aktyvuoti įvairias sistemos klaidas ar netgi gedimus. Akumuliatorius tinkamai veikia apie 3 metus, tačiau realus amžius priklauso ir nuo automobilio būklės bei akumuliatoriaus priežiūros.

Kaip tinkamai prižiūrėti akumuliatorių?

Rūpintis reikia ne tik automobiliu, bet ir akumuliatoriumi. Vienas svarbiausių priežiūros darbų yra jungčių valymas – reguliariai patikrinkite ir įsitikinkite, kad jungtys nėra pažeistos korozijos ir švarios.

Pasirūpinkite, kad akumuliatorius būtų tinkamai pritvirtintas, nes nuolatinės vibracijos ir smūgiai jam ne tik kenkia, bet ir gali sukelti gaisrą.

Galiausiai, reguliariai tikrinkite akumuliatoriaus įkrovą. Palaikyti tinkamą įkrovą padeda pastovus automobilio naudojimas (bent pusvalandis variklio darbo per savaitę).

Kaip išsirinkti?

Akumuliatorių pasiūla gali atrodyti labai didelė ir klaidinanti. Renkantis akumuliatorių reikia įvertinti kelis parametrus, tačiau svarbiausia akumuliatorių rinktis pagal automobilio gamintojo rekomendacijas.

Pirmiausiai turite žinoti akumuliatoriaus matmenis. Pasitaiko atvejų, kai vairuotojai tik po naujo akumuliatoriaus įsigijimo pastebi, kad jis netelpa automobilyje. Beje, atminkite kad svarbus ne tik ilgis, plotis, bet ir aukštis.

Kita visiems puikiai žinoma savybė yra akumuliatoriaus talpa. Talpa yra matuojama ampervalandėmis (Ah). Tai reiškia, kad, teoriškai, 50 Ah talpos akumuliatorius turėtų maitinti 1 ampero (A) srovės elektros grandinę 50 valandų.

Galiausiai, reikėtų nepamiršti ir akumuliatoriaus paleidimo srovės – mašinų akumuliatoriuose ji gali siekti tiek 500, tiek 1000 amperų.

O kaip suderinti šias savybes? Trumpai tariant, akumuliatorių reikėtų rinktis pagal automobilio gamintojo sudarytas rekomendacijas. Norėdami „apsisukti“ pigiau, galite rinktis mažiau žinomus gamintojus, tačiau tinkama talpa ir paleidimo srovė yra labai svarbūs.

Akumuliatoriai internetu ir fizinėse parduotuvėse-autoservisuose

Perkant naują akumuliatorių automobiliui per Melga.lt, jums reikia tik pasirinkti jo matmenis, paleidimo srovę, talpą ir galėsite rinktis prekes pagal jums tinkančią kainą bei gamintoją. Prekes įsigyti galite ir užsukę į fizines „Melga“ parduotuves-autoservisus, kurios įsikūrusios Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje, Šiauliuose, Alytuje ir Utenoje, čia ne tik padėsime išsirinkti tinkamą akumuliatorių, bet jį ir pakeisime.