0 Prekė Prekės (tuščia)
Pirkinių krepšelis

Prekių nėra

Suma: 0,00 €

Akumuliatoriai

Kuo automobiliai naujesni, tuo akumuliatorių būklė jiems daro didesnę įtaką. Seniau automobiliuose buvo montuojamos pilnai mechaninės kuro ir oro įsiurbimo sistemos, todėl akumuliatorius labiausiai buvo reikalingas užvedimui. Šiandien elektros energija būtina beveik visoms sistemoms.

Šiuolaikiniuose automobiliuose naudojamų akumuliatorių būklė yra labai svarbi, kadangi silpna srovė arba įtampa gali aktyvuoti įvairias sistemos klaidas ar netgi gedimus. Akumuliatorius tinkamai veikia apie 3 metus, tačiau realus amžius priklauso ir nuo automobilio būklės bei akumuliatoriaus priežiūros.

Kaip tinkamai prižiūrėti akumuliatorių?

Rūpintis reikia ne tik automobiliu, bet ir akumuliatoriumi. Jo ilgaamžiškumas labai priklauso nuo priežiūros, todėl tinkamai rūpindamiesi akumuliatoriumi užtikrinsite ilgesnį jo tarnavimo laiką.

Nuvalykite polius ir gnybtus

Akumuliatoriaus poliai yra tokie stori tam, kad kontaktas su gnybtais būtų kuo geresnis. Kadangi poliai yra švininiai, gerai priveržus gnybtus poliai šiek tiek prisitaiko prie jų formos, bet jeigu tarpe yra nešvarumai ar oksidacijos ženklai, tai kontaktas vis tiek gali būti prastas.

Atjunkite gnybtus ir apžiūrėkite juos bei polius – galite paviršius nušveisti nestambiu švitriniu popieriumi bei panaudoti specialius chemikalus valymui.

Gerai pritvirtinkite akumuliatorių

Vibracija kenkia akumuliatoriaus ilgaamžiškumui, o stipresni smūgiai jį gali netgi visiškai sugadinti, todėl labai svarbu įsitikinti, kad akumuliatorius gerai pritvirtintas. Kiekvienas automobilis turi gamyklinį akumuliatoriaus tvirtinimą, bet kai kurie vairuotojai ilgainiui jų nebenaudoja arba visai išima, ko pasekoje akumuliatorius važiuojant laisvai juda ir vibruoja. Įsitikinkite, kad jūsų automobilyje akumuliatorius yra pritvirtintas, nes laisvai pastatytas akumuliatorius gali būti sugadintas ir netgi sukelti gaisrą arba rimtus elektros gedimus.

Neignoruokite elektros gedimų

Akumuliatoriaus priežiūra priklauso ir nuo automobilio elektros sistemos būklės, todėl didelę įtaką turi ir įvairūs automobilio gedimai. Elektronika dažnai streikuoja dėl pažeistų laidų bei jungčių, todėl galimi įtampos šuoliai bei iškrovos. Tokiais atvejais akumuliatorius gali būti iškraunamas per trumpą laiką.

Pastebėję netinkamai veikiančią elektroniką arba sunkiai užsivedantį variklį turėtumėte nedelsiant kreiptis į specialistus, kad galėtumėte kuo greičiau išspręsti problemą. Atminkite, kad elektros gedimai ne tik gali pakenkti akumuliatoriui, bet ir paveikti kitas sistemas arba netgi sukelti gaisrą.

Kaip išsirinkti?

Akumuliatorių pasiūla gali atrodyti labai didelė ir klaidinanti. Renkantis akumuliatorių reikia įvertinti kelis parametrus, tačiau svarbiausia atsižvelgti į automobilio gamintojo rekomendacijas.

Matmenys

Pirmiausiai turite žinoti akumuliatoriaus matmenis. Būtent dėl netinkamo dydžio akumuliatorius dažnai negali būti tinkamai pritvirtinamas, o kartais pasitaiko atvejų kai vairuotojai tik po naujo akumuliatoriaus įsigijimo pastebi, kad jis netelpa automobilyje. Įprastai dydis priklauso nuo talpos, bet net ir tos pačios talpos akumuliatorių matmenys gali skirtis kai skiriasi gamintojas. Turėkite omeny, kad svarbus ne tik ilgis, bet ir plotis bei aukštis.

Tipas

Dėl per daugelį metų išaugusios automobilių įvairovės rinkoje yra ne vienas akumuliatorių tipas. Nors iš išorės jie gali atrodyti vienodi, jų struktūra bei savybės skiriasi.

Seniausi ir dažniausiai sutinkami yra švino-rūgštiniai akumuliatoriai. Juos galima įkrauti ir, jeigu tinkamai prižiūrimi, akumuliatoriai būna ilgaamžiai. Kone didžiausias jų privalumas yra žema kaina, todėl vairuotojai juos labai dažnai perka savo kasdieniams automobiliams. Įprastai tai yra 6 celes turintis akumuliatorius, kuriame yra daug teigiamo ir neigiamo krūvio švininių plokštelių, kurios yra užpiltos specialiu rūgštiniu mišiniu. Pilnai įkrautas akumuliatorius palaiko apie 12,6V įtampą.

Prekyboje galite rasti ir gilaus iškrovimo akumuliatorių, kurių sudėtis yra beveik identiška rūgštiniam tipui. Pagrindinis skirtumas yra celėse esančiose plokštelėse, kurios yra storesnės ir pagamintos iš tankesnės medžiagos. Dėl tokio dizaino šie akumuliatoriai gali būti iškraunami be drastiškų pasekmių.

Dar vienas populiarus tipas šiomis dienomis yra AGM (“Absorbed glass mat”). Vietoje rūgšties celėse yra naudojami absorbuojantys stiklo pluoštai, kurie sugeria rūgštį ir neleidžia jai laisvai tekėti akumuliatoriaus viduje. Šie akumuliatoriai labai atsparūs smūgiams, todėl net ir prakirtus korpusą rūgštis neišsilieja. AGM akumuliatoriai yra gerokai efektyvesni ir ilgaamžiškesni nei rūgštiniai, todėl jie dažnai naudojami automobiliuose su “start-stop” sistemomis. Didžiausias minusas yra šiek tiek didesnė kaina nei rūgštinių akumuliatorių.

Nemažai vairuotojų renkasi ir gelinius akumuliatorius. Kaip jau atskleidžia pats pavadinimas, geliniai akumuliatoriai yra užpildyti specialiu želatinu, kuris išgaunamas elektrolite stibį pakeičiant silicio dioksidu. Lyginant su rūgštiniais, geliniai akumuliatoriai yra patvaresni ir ilgaamžiškesni. Jie gali atlaikyti stipresnius smūgius ir vibracijas.

Ypatybės

Visiems puikiai žinoma savybė yra akumuliatoriaus talpa. Talpa yra matuojama ampervalandėmis (Ah). Tai reiškia, kad, teoriškai, 50 Ah talpos akumuliatorius turėtų maitinti 1 ampero (A) srovės elektros grandinę 50 valandų. Kuo talpa didesnė, tuo ilgiau galima sukti starterį neiškraunant akumuliatoriaus.

Kita svarbi savybė yra akumuliatoriaus paleidimo srovė – mašinų akumuliatoriuose ji gali siekti tiek 500, tiek 1000 amperų. 

O kaip suderinti šias savybes? Trumpai tariant, akumuliatorių reikėtų rinktis pagal automobilio gamintojo sudarytas rekomendacijas. Norėdami „apsisukti“ pigiau, galite rinktis mažiau žinomus gamintojus, tačiau tinkama talpa ir paleidimo srovė yra labai svarbūs.

Kada reikia keisti akumuliatorių?

Įprastai automobilio akumuliatorius tarnauja 3-4 metus, tačiau kai kuriais atvejais gali atlaikyti net 6 metus ir dar daugiau. Ilgaamžiškumas priklauso nuo įvairių aplinkybių: automobilis dažnai naudojamas trumpiems atstumams įveikti, kokiomis sąlygomis automobilis laikomas kol nenaudojamas ir t.t. Bet kokiu atveju, kažkada akumuliatorių reikės keisti, o kaip sužinoti kada?.

Kokie yra pasenusio akumuliatoriaus požymiai?

Dažniausiai akumuliatoriaus problemos pirmiausiai pastebimos vedant variklį, nes tuo momentu akumuliatorius patiria didžiausią krūvį. Jeigu pastebėjote, kad pastaruoju metu starteris sukasi lėčiau ir variklis vedasi sunkiau, tai gali būti blogo akumuliatoriaus požymis. Vedant variklį atkreipkite dėmesį į prietaisų skydelį. Jeigu skydelio lemputės stipriai prigęsta, tai reiškia akumuliatorius nebesuteikia reikiamos srovės arba kilo problema elektros sistemos mazge.

Prastėjant akumuliatoriaus būklei jis nebegali ilgai išlaikyti reikiamo krūvio, todėl problemai įsisenėjus galite pastebėti, kad automobilis sunkiai vedasi netgi po kelių minučių sustojimo degalinėje.

Ar indikatorius vis dar žalias?

Kai kurie akumuliatoriai turi „akutę“ viršuje, kuri, jeigu akumuliatorius yra tvarkingas, turėtų būti žalia. Ši akutė indikuoja elektrolito rūgšties kiekį vienoje celėje – žalia praneša apie tinkamą lygį, balta reiškia, kad reikia tikrinti akumuliatorių, o juoda įspėja apie įkrovos poreikį. Turėkite omeny, kad šis indikatorius tikrina tik vienos celės būklę, kurių viename akumuliatoriuje įprastai yra 6.

Pamatuokite akumuliatoriaus įtampą

Tvarkingo akumuliatoriaus įtampa turėtų svyruoti tarp 12,4 ir 12,7 V. Jeigu įtampa yra žemesnė, akumuliatorių galite pabandyti įkrauti. Jeigu įtampa yra žemesnė nei 11,9 V, akumuliatorius laikomas visiškai iškrautu.

Akumuliatoriai internetu ir fizinėse parduotuvėse-autoservisuose

Perkant naują akumuliatorių automobiliui per Melga.lt, jums reikia tik pasirinkti jo matmenis, paleidimo srovę, talpą ir galėsite rinktis prekes pagal jums tinkančią kainą (pasinaudojus akcija, galima įsigyti ir pigiau) bei gamintoją. Prekes įsigyti galite ir užsukę į fizines „Melga“ parduotuves-autoservisus, kurios įsikūrusios Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje, Šiauliuose, Alytuje ir Utenoje, čia ne tik padėsime išsirinkti tinkamą akumuliatorių, bet jį ir pakeisime. Visiems akumuliatoriams suteikiama garantija, o prekes kurjeris pirkėjams įprastai pristato per 1-2 darbo dienas.

Populiariausi gamintojai

VARTABOSCHJENOXADYUASA

Populiariausi akumuliatoriai pagal talpą

45AH60AH, 70AH, 74AH, 77AH, 80AH, 85AH, 95AH, 100AH, 110AH, 180AH, 225AH