0 Prekė Prekės (tuščia)
Pirkinių krepšelis

Prekių nėra

Suma: 0,00 €

Stabdžių sistemos patikra ir remontas

Paslaugų registraciją
galite atlikti vienu iš pasirinktų būdų
Registracija telefonu Autoservisų kontaktai
Paslaugų registraciją
galite atlikti vienu iš pasirinktų būdų
Registracija telefonu Autoservisų kontaktai

IEŠKOTE GERIAUSIO PASIŪLYMO REMONTUI?

Bendraukime ir susitarkime.

Kreipkitės ir stengsimės pateikti palankiausią pasiūlymą automobilio remontui.

Gauti asmeninį pasiūlymą

Stabdžių sistemos patikra ir remontas

Stabdžių sistemos patikra ir remontas

  • Nuodugni stabdžių sistemos patikra
  • Profesionalus stabdžių sistemos remontas
  • Garantijadarbams ir naujai sumontuotoms dalims

Stabdžių sistemos remontas visuose autoservisuose „MELGA" Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Alytuje, Utenoje.

KOKYBĖS GARANTIJA*

Kaip patikrinti stabdžių sistemą?

Stabdžių sistema be abejo yra vienas svarbiausių dalykų automobilyje, norint saugiai vairuoti, būtina užtikrinti tinkamą ir sklandų jos veikimą. Stabdžių sistemos patikrą rekomenduojama atlikti periodiškai.

Automobilio stabdžių sistemos patikros darbus apima: stabdžių pedalo, stabdžių skysčio patikra, stabdžių žarnelių ir vamzdelių patikra, kaladėlių, diskų ar būgnų būklės patikra, suportų mechanizmų veikimas, stabdžių cilindrų patikra, ABS sistemos veikimas bei stabdžių efektyvumo patikra ant stendo. Taip pat tikrinama stovėjimo stabdžio lynas ir susiję mechanizmai. Kai kuriuos gedimus galime pastebėti patys, tačiau siekiant užtikrinti tinkamą stabdžių sistemos veikimą, išsamią stabdžių patikrą reikėtų periodiškai atlikti autoservise.

Apie stabdžių kaladėlių nusidėvėjimą dažnu atveju mums praneša nusidėvėjimo jutikliai, tokiu atveju automobilio prietaisų skydelyje užsidega įspėjamoji lemputė. Jei šių jutiklių automobilyje nėra, galima įvertinti vizualiai - jei kaladėlės storis mažesnis nei ¼, tai ženklas, kad laikas jas keisti. Minimalų disko storį galime pamatyti išgraviruotą ant pačio disko, jei ten nėra, tai reikėtų patikrinti automobilio aptarnavimo vadove (“service manual”).

Stabdžių kaladėlių, diskų nusidėvėjimą galima pamatyti ir plika akimi, tačiau ne viską galima pasitikrinti patiems. Kad trinkelės ir diskai tinkamai atliktų savo funkcijas, stabdžių sistema turi būti sandari, žarnelės, vamzdeliai nepaveikti korozijos. Jeigu yra įtrūkimų - į stabdžių sistemą gali patekti oro, kuris turi įtakos stabdymo efektyvumui. Jeigu yra jaučiama vibracija stabdymo metu, tai ženklas, kad stabdžių diskai gali būti susikraipę.
Stabdžių efektyvumas gali sumažėti ir tada, kai ilgai nekeičiamas stabdžių skystis pradeda kaupti drėgmę, todėl stabdžių skystį rekomenduojama keisti kas 2 metus. Stabdžių sistemos efektyvumui įtakos taip pat gali turėti ir pagrindinio stabdžių cilindro nusidėvėjimas, prasta suportų (apkabos) būklė. Galimi ir ABS sistemos gedimai. Rankinio stabdžio dažniausias gedimas - korozijos pažeisti lynai.

Stabdžių sistemos gedimo požymiai

  • Stabdžių kaladėlių nusidėvėjimas yra, ko gero, dažniausiai pasitaikanti problema. Tai natūralu, nes eksploatuojant automobilį jos pamažu dėvisi, o tai reiškia, kad stabdžiai gali tapti nebe tokie efektyvūs. Dažnai apie tai mus įspėja prietaisų skydelyje užsidegusi lemputė. Jei įspėjimo sistemos automobilyje nėra, vertėtų periodiškai patikrinti kaladėlių nusidėvėjimą autoservise. Netikrinant, kritinis kaladėlių nusidėvėjimas gali pakenkti stabdžių diskams ar kitiems stabdžių sistemos komponentams ir pareikalauti papildomų remonto išlaidų. 

  • Stabdant, automobilį “neša” į vieną pusę. Greičiausiai tai yra ženklas, kad sutrikęs suporto mechanizmas ir netolygiai pasiskirsčiusi stabdymo jėga kiekviename rate sukelia “nešimo” į šoną efektą. Taip pat tai gali būti ir dėl kaladėlių nusidėvėjimo ar stabdžių žarnelių/vamzdelių nesandarumo problema. Tokiu atveju reikalingas stabdžių sistemos remontas.

  • Jei kada teko ekstremaliai stabdyti automobilį, tai ko gero esate susipažinę su ABS sistema ir staigaus pulsavimo jausmu spaudžiant pedalą. Tačiau jei jūsų automobilio stabdžio pedalas taip pulsuoja įprastomis stabdymo sąlygomis, tai gali būti problema. Paprastai vibruojantis stabdžių pedalas gali pasireikšti esant deformuotiems stabdžių diskams. Jų nelygus paviršius atsiremia į kaladėles ir vibracija persiduoda į pedalą arba į vairą.  Stabdžių pedalo vibracija gali atsirasti ir dėl ABS sistemos gedimų (ABS daviklio,  ABS žiedo). Esant ABS gedimams, ant skydelio užsidega ABS bei stabilumo kontrolės klaidos pranešimas.

  • Stabdžių diskai deformuojasi dėl įvairių priežasčių. Dažniausiai deformaciją sukelia dideli temperatūriniai pokyčiai, perkaitinimas. Perkaitinti stabdžių diskus galima per dažnai ir per agresyviai stabdant esant dideliems greičiams, ypač jei stabdžių diskų likutis nedidelis. Taip pat perkaitimą gali sukelti sutrikęs stabdžių sistemos darbas - stringantys stabdžių suporto stumokliukai, užstrigusios suporto kreipiančiosios, užstrigusi stabdžių kaladėlė ar stringantys stovėjimo stabdžio lynai. Kai strigimas didelis, tai nesunku pajusti, tačiau kartais automobilis rieda, o vienas ratas visą laiką šiek tiek stabdo. To pasekoje perkaista stabdžių diskas, deformuosi ir sukelia “mušimą” per pedalą ar vairą. 

  • Stabdžių pedalas gali pranešti ir apie hidraulinės sistemos problemas. Jei jaučiate, kad Jūsų automobilio pedalas pasidarė “minkštas” ar jį spaudžiant jis nukrenta iki galo, tai gali reikšti apie stabdžių skysčio nuotėkį sistemoje, sugedusį stabdžių cilindrą ar nusidėvėjusias kaladėles. 

Žinoma, yra keli akivaizdūs ženklai, kad Jūsų automobilio stabdžių sistema sutrikusi ir reikalingas stabdžių sistemos remontas, pavyzdžiui, automobilio prietaisų skydelyje užsidegusi stabdžių sistemos gedimų įspėjamoji lemputė ar, kad stabdymo kelias gerokai pailgėjęs nei įprastai.

D.U.K.

KOKIA STABDŽIŲ SISTEMOS REMONTO KAINA?

Stabdžių sistemos remonto kaina priklauso nuo automobilio modelio, reikalingų darbų apimties ir naudojamų detalių bei medžiagų. Stabdžių sistemos efektyvumo patikros kaina - nuo 15 eurų. Norėdami sužinoti tikslią automobilio remonto kainą, kreipkitės į Jums artimiausio MELGA autoserviso darbuotojus https://melga.lt/kontaktai Kai kuriais atvejais tikslią automobilio remonto kainą galima įvertinti tik apžiūrėjus automobilį.

KOKIA YRA STABDŽIŲ SISTEMOS REMONTO TRUKMĖ?

Stabdžių sistemos remonto trukmė priklauso nuo automobilio modelio ir reikalingų atlikti darbų apimties. Norėdami sužinoti preliminarią paslaugos trukmę, susisiekite su Jums artimiausio MELGA autoserviso darbuotojais https://melga.lt/kontaktai

Stabdžių sistemos patikra ir remontas atliekami visuose autoservisuose „MELGA" Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Alytuje, Utenoje.

Stabdžių sistemos efektyvumą lemia daug veiksnių, todėl šios itin svarbios sistemos patikrą ir remontą kviečiame patikėti specialistams. Siekiant užtikrinti saugumą ir išvengti netikėtų gedimų, stabdžių sistemos patikrą rekomenduojama atlikti periodiškai, na o jeigu stabdant jaučiama vibracija, ar girdimi pašaliniai garsai - reikėtų nedelsti ir skubiai kreiptis į autoserviso specialistus.

Stabdžių sistemos patikra visuose autoservisuose „MELGA" Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Alytuje, Utenoje.

Klientų atsiliepimai Palikti atsiliepimą