0 Prekė Prekės (tuščia)
Pirkinių krepšelis

Prekių nėra

Suma: 0,00 €

Kuro sistemos remontas

Paslaugų registraciją
galite atlikti vienu iš pasirinktų būdų
Registracija telefonu Autoservisų kontaktai
Paslaugų registraciją
galite atlikti vienu iš pasirinktų būdų
Registracija telefonu Autoservisų kontaktai

IEŠKOTE GERIAUSIO PASIŪLYMO REMONTUI?

Bendraukime ir susitarkime.

Kreipkitės ir stengsimės pateikti palankiausią pasiūlymą automobilio remontui.

Gauti asmeninį pasiūlymą

Kuro sistemos veikimo principas ir svarba

Kuras yra būtinas automobilio varikliui ir yra gyvybiškai svarbus degimo proceso elementas, kuris priverčia Jūsų transporto priemonę judėti. Veikimo principas atrodo gana paprastas - degimo kameroje susimaišęs su tiekiamu oru kuras užsidega, sukuria energiją ir galiausiai tampa išmetamosiomis dujomis, tačiau pati tiekimo sistema yra gana sudėtinga.

Kuro siurblio pagalba iš, dažniausiai automobilio gale esančio, degalų bako kuras keliauja į priekyje esantį variklį. Kai kurios transporto priemonės turi kelis kuro bakus ar net kelis kuro siurblius. Jie dažniausiai naudojami norint užtikrinti nepertraukiamą tiekimą važiuojant itin ekstremaliomis sąlygomis. Degalų magistralė eina po automobilio dugnu ir nors atrodo yra gana lengvai pažeidžiamoje vietoje, ji sumontuota taip, kad išvengtų aplinkos pažeidimų ar sudėtingų kelio sąlygų. Kad į variklį patekę degalai būtų neužteršti ir švarūs, tiekimo magistralėje yra montuojamas kuro filtras. Jeigu kuro filtras užsikimšęs, sistema nepajėgs tinkamai tiekti degalų į variklį.

Didžioji dauguma šiandieninių automobilių vis dar varomi vidaus degimo varikliais, kuriuose įmontuotos pažangios kuro tiekimo sistemos. Kadangi degalų sistema yra būtina jūsų automobilio variklio veikimui, bet kokie nedideli gedimai gali visiškai sustabdyti kuro padavimą, o tuo pačiu ir variklio darbą.

Viena iš priežasčių, kodėl automobilių gamintojai gali iš mažų variklių išspausti stebėtinai daug galios, yra patobulėjusios kuro sistemos. Kone visos kuro sistemos detalės yra gaminamos naudojant kitokį dizainą nei prieš 20 metų. Pavyzdžiui, visuose dyzeliniuose ir daugelyje benzininių modernių variklių naudojami aukšto slėgio degalų siurbliai, sutvirtintos kuro linijos, sumontuoti elektroniniai purkštukai bei integruoti įvairūs davikliai našesniam kuro tiekimui. Tačiau, tokie privalumai turi ir tam tikrų trūkumų.

Elektroninė kuro įpurškimo sistema

Anksčiau transporto priemonėse kuro padavimo sistemoje buvo naudojami karbiuratoriai. Nors jie atlikdavo savo paskirtį, jie nebuvo visiškai patikimi norint nepertraukiamo degalų tiekimo ir sklandaus važiavimo. Be to, karbiuratoriai yra gana neekonomiški.

Siekiant patobulinti tiekimo sistemą į automobilius buvo pradėta montuoti mechaninius kuro purkštukus. Nors tai kažkiek pagerino situaciją, jiems, kaip ir karbiuratoriams, buvo reikalinga ne maža priežiūra ir kontrolė norint sklandaus ir nepertraukiamo jų veikimo. Šiuo metu daugelyje automobilių yra montuojama elektroninių kuro purkštukų sistema. Tai daug pažangesnė sistema už karbiuratorius ar mechaninius purkštukus ir yra valdoma elektroninio bloko. Elektroninė kuro įpurškimo sistema sumažina degalų sunaudojimą, padidina variklio efektyvumą ir užtikrina sklandų ir nepertraukiamą jų tiekimą.

Keli galimi kuro sistemos gedimo požymiai

Norint užtikrinti, kad kuro tiekimo sistema veiktų sklandžiai, rekomenduojama periodiškai ją tikrinti. Štai keli galimi požymiai, kad laikas suskubti į autoservisą:

  • Užsikimšęs kuro filtras. Tai ko gero vienas paprasčiausiai remontuojamų kuro sistemos gedimų. Jei paspaudę akseleratoriaus pedalą jaučiate neįprastą automobilio vangumą ar jį užvesti darosi vis sunkiau, tai perspėjimas apie užsikimšusį kuro filtrą. Taip pat gali būti reikalingas visos kuro sistemos valymas ir plovimas.

  • Netinkamai veikiantys purkštukai. Jie atsakingi už reikiamą degalų kiekio įpurškimą į degimo kamerą. Jei pajaučiate, kad laisva eiga variklis pulsuoja, o apsukų rodyklė svyruoja, tai gali reikšti purkštukų gedimą. Į juos taip pat reikėtų atkreipti dėmesį, jei automobilis pradėjo sunkiau vestis, padidėja kuro sąnaudos ar techninėje apžiūroje nepraeinate dūmingumo testo. Parduotuvėje galite įsigyti purkštukų valiklio, bet tai gali sukelti dar daugiau problemų, todėl visada geriausia atvyktį į autoservisą ir leisti profesionaliam mechanikui atlikti diagnostiką ir remontą.

  • Sugedęs kuro siurblys. Siurblys atsakingas už degalų tiekimą iš kuro bako, tad jam sugedus ko gero automobilio užvesti Jums nepavyks. 

  • Ką daryti, kai “užsiorina” kuro sistema? “Užsiorinus” kuro sistemai, galite pajusti netolygų automobilio variklio darbą ar jo tiesiog neužvesti. Atsitikus šiais situacijai kviečiame atvykti į autoservisą “Melga  ir mūsų meistrai problemą pašalins.

D.U.K.

KADA PAKANKA TIK KURO SISTEMOS PROFILAKTIKOS, O KADA BŪTINAS REMONTAS?

Tvarkingai prižiūrint automobilį dažniausiai pakanka profilaktinių kuro sistemos priežiūros darbų, kurie svarbūs norint užtikrinti tinkamą variklio darbą: periodinis kuro filtro keitimas, kuro purkštukų testavimas, kompiuterinė diagnostika, dyzelinių purkštukų įvorių keitimas. Jeigu atšalus orams užsipylėte vasarinio dyzelino, rekomenduojama įpilti specialaus priedo bei pakeisti kuro filtrą - taip išvengsite parafino susidarymo kuro filtre bei siurblyje.

Kuro purkštukų netinkamas veikimas yra dažniausias dyzeliniu kuru varomų automobilių kuro sistemos gedimas. Purkštukų remonto kaina priklauso nuo automobilio markės bei purkštukų tipo. Šiandien jau yra gamykliškai restauruotų purkštukų, kuriems taikoma 1 metų garantija, tačiau kartais tik profilaktinis remontas nepadeda, nes kuro sistemos dalys susidėvi ar tiesiog sugenda ir kuro sistemos restauracija ar remontas yra neišvengiamas. Dažniausiai atliekamas pagrindinių kuro sistemos komponentų: kuro siurblio, kuro purkštukų - remontas. Dažniausiai šių remonto darbų pakanka, kad sistema puikiai veiktų ir toliau.

KOKIE YRA DAŽNIAUSIAI PASITAIKANTYS KURO TIEKIMO SISTEMOS GEDIMAI

Kuro sistemos gedimai moderniuose automobiliuose yra ganėtinai dažni, ypatingai dyzeliniuose varikliuose, kadangi juose naudojamas aukštesnis slėgis. Dažniausiai kuro tiekimo sistemos remontas yra susijęs su elektrinės dalies siurblio remontu, purkštukų keitimu bei pačios sistemos valymu dėl prastos kuro kokybės arba laiku nekeičiamo filtro.

Kuro tiekimo sistemos remonto darbus atliekame autoservisuose „MELGA" Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Alytuje, Utenoje

Kuro tiekimo sistemos remontas visuose autoservisuose „MELGA" Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Alytuje, Utenoje.

Klientų atsiliepimai Palikti atsiliepimą