• Pradinis
  • Informacija
  • Atliekų, padangų surinkimas ir tvarkymas

Atliekų, padangų surinkimas ir tvarkymas

Rinkis veikti atsakingai!

UŽ ATSAKINGĄ ATLIEKŲ TVARKYMĄ ATSAKINGI VISI

Kiekvienas galime prisiimti atsakomybę ir prisidėti prie švaresnės, saugesnės ir sveikesnės aplinkos:

  • gyventojai, domėdamiesi ir sąmoningai pasirinkdami senas padangas ir kitas po automobilio remonto susidariusias pavojingas atliekas palikti ten, kur bus pasirūpinta tinkamu jų tvarkymu;
  • verslas - padangų pardavėjai, autoservisai - skaidriai ir sąžiningai vykdydami atliekų tvarkymo įsipareigojimus, šviesdami visuomenę, prisidėdami prie iniciatyvų;
  • tvariai veikiantys atliekų tvarkytojai ir perdirbėjai, tvarkydami atliekas nekeliant neigiamo poveikio visuomenės sveikatai, gyvūnijai ar augalijai, skirdami dėmesį medžiagų ir žaliavų atgavimui bei pakartotiniam panaudojimui.

MELGA darbuotojų savanorystės akcija (2024-06-15)

Savanorystės akcijoje dalyvavo 50 autoservisų tinklo MELGA darbuotojai ir jų šeimos nariai, kurie pasiskirstę į 7 ekipažus rinko į aplinką išmestas bešeimininkes padangas Vilniaus bei Kauno miestuose ir rajonuose.

Vien per vieną dieną iš miškų, pamiškių, sodų bendrijų surinkome 6 tonas padangų!

Dar tikrai yra ką nuveikti, todėl tikime, kad „Rinkis veikti atsakingai“ iniciatyva taps mūsų komandos tradicija.

Labai džiaugiamės komandos įsitraukimu, o geros emocijos išliks dar ilgam. Tokia veikla padeda suvokti bendrystės galią ir stiprina komandinę dvasią.

Surinkome 6 tonas išmestų padangų

PADANGŲ ATLIEKŲ TVARKYMAS

PADANGŲ ATLIEKŲ TVARKYMAS

Naudotos padangos - tai atliekos, kurios ilgam užteršia mūsų aplinką, nes jos suyra tik per 120-140 metų!

Į aplinką išmestos padangos ne tik darko vaizdą, bet irdamos išskiria sveikatai ir gamtai pavojingas chemines medžiagas. Neretai senos padangos tampa ir gaisro priežastimi. Padanga yra naftos produktas, todėl degdama į aplinką išskiria kenksmingų medžiagų. Kenksmingos medžiagos gali patekti į žmogaus, gyvūnų organizmą ir sukelti sveikatos problemas.

Kasmet vis dar surenkama šimtai tonų į aplinką išmestų senų padangų!

Perdirbtos padangos – naudinga žaliava

Perdirbtos padangos – naudinga žaliava

Padangų atliekas svarbu perdirbti ne tik tam, kad apsaugotume aplinką ir sveikatą, bet ir saugant senkančius išteklius. Tinkamai utilizuojant padangas, jos gali tapti naudinga žaliava, naudojama naujų produktų gamybai.

Perdirbant senas padangas, jos atskiriamos į tekstilę, metalą ir gumą. Tekstilė panaudojama energijai gauti, o metalai ir guma – naujiems gaminiams ar jų sudedamosiomis dalimis gaminti. Senos padangos paverčiamos į garso izoliacijos medžiagas, naudojamos kelių tiesimui, sporto aikštynų, žaidimų aikštelių dangai, automobilių statymo apsauginių bortelių gamybai ir kt.

Dėkojame "Ekobazė" už galimybę iš arti susipažinti su senų padangų perdirbimo procesu

D.U.K.

Kur galiu nemokamai priduoti senas padangas?

  • Padangų platintojai privalo nemokamai priimti senas padangas

Pagal Lietuvos Respublikos Atliekų tvarkymo įstatymą, padangų platintojas privalo priimti nemokamai tiek senų padangų, kiek nusipirkote naujų (jeigu atiduodamos padangų atliekos skirtos tam pačiam transporto priemonės tipui).

Perkant padangas MELGOJE, be papildomo mokesčio priimame senų padangų atliekas. Surinktas padangų atliekas perduodame tokias atliekas turinčiam teisę tvarkyti atliekų tvarkytojui.

  • Autoservisai privalo nemokamai priimti po padangų keitimo susidariusias senų padangų atliekas

Suteikdami vartotojui padangų montavimo paslaugą, autoservisai privalo nemokamai priimti nebereikalingas ar naudojimui nebetinkamas padangas (jeigu atiduodamos padangų atliekos skirtos tam pačiam transporto priemonės tipui).

Keičiant padangas MELGOJE, be papildomo mokesčio surenkame senų padangų atliekas ir pasirūpiname tinkamu jų tvarkymu.

  • Savivaldybės didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėse nemokamai galite priduoti 4-5 vnt. padangų (per 1 metus, 1 asmeniui).

Panaudotos padangos iš gyventojų NEMOKAMAI SURENKAMOS DIDELIŲ GABARITŲ ATLIEKŲ SURINKIMO AIKŠTELĖSE. Padangos turi būti nesumontuotos ant ratlankių. Surinkimo tvarką ir tikslų nemokamai priimamų padangų kiekį nustato savivaldybės. Aikštelių sąrašas >

Ką daryti su senomis padangomis jeigu naujas pirkau internetu?

Padangų pardavėjai, nepriklausomai nuo prekybos formos (internetu ar fizinėse parduotuvėse) privalo priimti nemokamai tiek senų padangų, kiek nusipirkote naujų (jeigu atiduodamos padangų atliekos skirtos tam pačiam transporto priemonės tipui).

Perkant padangas internetinėje parduotuvėje www.melga.lt, senąsias galite palikti viename iš mūsų autoservisų. Norėdami palikti senas padangas, su savimi turėkite naujų padangų pirkimo dokumentą.

Ar gali autoservisas, padangų pardavėjas nepriimti senų padangų ar reikalauti papildomai susimokėti?

Senas padangas teisės aktuose numatyta tvarka be papildomo mokesčio turi priimti visi padangų platintojai ir autoservisai, nepriklausomai nuo įmonės dydžio, veiklos formos – ar yra individualios, ar bendrovės, ar teikia paslaugas pagal pažymą.

Už pareigos priimti iš gyventojų padangų atliekas nevykdymą juridiniams asmenims gresia bauda nuo 450 iki  850 eurų  (Aplinkos apsaugos įstatymo  97 str. 1 d.). Už tokį pat pakartotinį pažeidimą – bauda nuo 850 iki 1,7 tūkst. eurų. Jei atsisakoma priimti naudoti nebetinkamas padangas teisės aktuose nustatyta tvarka, galite pranešti Aplinkos apsaugos departamentui prie Aplinkos ministerijos.

Kiek kainuoja palikti senas padangas stambių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėse viršijus nemokamą kiekį?

Priėmimo sąlygas ir įkainius nustato savivaldybės, todėl kaina jose gali skirtis. 4 vnt. padangų pridavimas gali kainuoti apie 12 eurų.

Kokios baudos už netinkamą padangų atliekų tvarkymą?

Aplinkos apsaugos departamentas įspėja, kad už netinkamoje vietoje atsikratytas ar deginamas padangas gresia administracinė atsakomybė. Už kiekvieną ne vietoje išmestą padangą gali tekti sumokėti nuo 30 iki kelių tūkstančių eurų, priklausomai nuo atliekų kiekio bei aplinkai padarytos žalos.

Kaip tinkamai tvarkyti kitas automobilio remonto metu susidariusias atliekas?

Transporto priemonių techninės priežiūros ir remonto paslaugas teikiančios įmonės privalo nemokamai iš transporto priemonių naudotojų (fizinių asmenų – gyventojų) priimti transporto priemonių techninės priežiūros ir remonto veiklos metu susidariusias apmokestinamųjų gaminių atliekas (pvz. padangas, filtrus, akumuliatorius, amortizatorius ir kt.); šias atliekas, išskyrus tinkamas pakartotinai naudoti dalis, transporto priemonės naudotojui atiduoti draudžiama; transporto priemonių techninės priežiūros ir remonto veiklos metu susidariusias apmokestinamųjų gaminių atliekas perduoti tokias atliekas turinčiam teisę tvarkyti atliekų tvarkytojui.

Panaudotos padangos, filtrai, aušinimo skysčiai, akumuliatoriai ir kitos atliekos iš gyventojų NEMOKAMAI SURENKAMOS DIDELIŲ GABARITŲ ATLIEKŲ SURINKIMO AIKŠTELĖSE. Aikštelių sąrašas >

Remontuojant automobilį MELGOJE, be papildomo mokesčio surenkame remonto veiklos metu susidariusias atliekas ir pasirūpiname tinkamu jų tvarkymu.
Transporto priemonės savininkui galima atiduoti tik tinkamas naudoti detales.

Ar galima alyvą, kuro, tepalo filtrus išmesti kartu su buitinėmis atliekomis?

Pavojingų atliekų (alyvos, oro, kuro, tepalo filtrų, amortizatorių, padangų, baterijų bei akumuliatorių, elektros ir elektroninės įrangos atliekų) negalima šalinti kartu su buitinėmis atliekomis. Patekusios į aplinką atliekos gali užteršti ją pavojingomis ir toksiškomis medžiagomis.

Klientų atsiliepimai Palikti atsiliepimą