0 Prekė Prekės (tuščia)
Pirkinių krepšelis

Prekių nėra

Suma: 0,00 €

ES padangų ženklinimas

Europos Komisijos reglamentas reikalauja, kad visos padangos, pagamintos po 2012 m. birželio ir parduodamos ES nuo 2012 m. lapkričio, būtų su specialiu lipduku arba tokia etiketė būtų parodyta parduodant padangas.

Naujas ES padangų ženklinimas

Nuo 2021 m. gegužės mėnesio įsigalioja naujas ES padangų ženklinimas etiketėse, kuris pirkėjus geriau informuos apie padangų charakteristikas:

  • etiketėse atsiranda dvi piktogramos, nurodančios ar padangos atitinka ES patvirtintą sukibimo ant sniego standartą (dabar žymimą snaige kalnų fone), ir ar nedygliuotų padangų sukibimas ant ledo atitinka naują ISO standartą,
  • triukšmingumas nurodomas decibelais ir A,B,C raidėmis,
  • atnaujintos riedėjimo pasipriešinimo ir stabdymo šlapiame kelyje klasės.

Nauja ES padangų ženklinimo etiketė skirta padėti pirkėjams pasirinkti labiau degalus taupančias padangas, tuo pačiu informuojant ir apie stabdymo kelią. Pirkėjai ir automobilių parkų valdytojai, rinkdamiesi padangas su mažesniu pasipriešinimu riedėjimui, gali sutaupyti daug degalų ir sumažinti emisijas. Aiški informacija apie sukibimą šlapiame kelyje padidins eismo saugumą, o informacija apie triukšmingumą padės mažinti eismo keliamą triukšmą.

Degalų sąnaudų efektyvumas

Degalų sąnaudų efektyvumas yra įvertinamas skalėje nuo A iki E (senojoje etiketėje nuo A iki G). A klasės padangos pasižymi mažiausiu pasipriešinimu riedėjimui ir suvartoja mažiau kuro nei žemesnės klasės padangos. A klasės padangos yra tiek ekonomiškiausios, tiek ekologiškiausios.
Tuo tarpu žemiausios klasės padangos turi retesnį, didesnį protektorių, kuris užtikrina pravažumą, tačiau tokių padangų pasipriešinimas riedėjimui yra didelis.

Sukibimas su šlapia kelio danga

Šis rodiklis nurodo padangos sukibimo su šlapia kelio danga lygį nuo A iki E (senojoje etiketėje nuo A iki G). Kuo didesnė klasė, tuo padanga geriau sukimba su šlapia kelio danga ir taip užtikrinamas didesnis saugumas. Svarbu paminėti, kad geras sukibimas yra tada, kai yra didesnis pasipriešinimas riedėjimui, taigi dažnai tenka rinktis tarp didesnio saugumo arba ekonomijos. Tačiau priešingai, jeigu padangos sukibimo su šlapia kelio danga lygis yra žemas, tai nereiškia, kad padanga bus ekonomiška.

Išorinis triukšmas

Išorinis triukšmas matuojamas decibelais ir žymimas A, B, C raidėmis (senojoje etiketėje 1, 2, 3 bangelėmis). C lygio padangų keliamas triukšmas gali būti net keturis kartus didesnis nei A lygio padangų.

Sukibimas ant sniego (atitikimas ISO standartams)

Piktograma nurodo ar padangos atitinka ES patvirtintą sukibimo ant sniego standartą, žymimą snaige kalnų fone.

Sukibimas ant ledo (atitikimas ISO standartams)

Piktograma nurodo ar padangos (minkšto mišinio, Šiaurės šalių klimatui skirtos padangos) atitinka ES patvirtintą sukibimo ant ledo standartą.

Išsirinkite padangas pagal išmatavimus ar automobilio modelį internetinėje parduotuvėje MELGA


Arba kreipkitės į MELGOS autoservisų specialistus - padėsime išsirinkti padangas ir jas pakeisime

Registruotis į autoservisą galite vienu iš pasirinktų būdų:

Registracija telefonu Kontaktai
MELGA autoservisų Kontaktai

Susijusi informacija Daugiau