0 Prekė Prekės (tuščia)
Pirkinių krepšelis

Prekių nėra

Suma: 0,00 €

Kada keisti žiemines/vasarines padangas?

Kada keisti žiemines/vasarines padangas?

Kiekvienais metais, šylant orams, artėja padangų keitimo metas. Padangų parduotuves užplūsta naujų padangų komplektų ieškantys pirkėjai, o autoservisuose eilės norinčių tas padangas montuoti. Vienas komplektas vidutiniškai tarnauja 4-5 metus, tačiau tikslus laikas labai priklauso nuo eismo sąlygų, vairavimo stiliaus, automobilio tipo ir t.t.

O kada Lietuvoje reikia keisti žiemines padangas ir kaip sužinoti, ar jų pakaks sekančiam sezonui?

Reikalavimai Lietuvoje

Lietuvos klimatas yra labai įvairus ir sunkiai nuspėjamas – žiema gali būti šilta ir sausa arba stingdanti. Bet kokiu atveju, vairuotojai turi būti pasiruošę, todėl reikalavimai padangoms keičiasi kartu su sezonais.

Keisti žiemines padangas į vasarines galima jau nuo balandžio 1 d., o jeigu žieminės padangos dygliuotos – tai privaloma padaryti iki balandžio 10 d. Minimalus leistinas vasarinių padangų protektoriaus gylis yra 1,6 mm.

Vasarines padangas į žiemines reikia pakeisti iki lapkričio 10 d. Vasarinių padangų žiemą eksploatuoti negalima, o minimalus leistinas žieminių padangų protektoriaus gylis yra 3 mm.

Ar reikalingas naujas padangų komplektas?

Naujos padangos nėra pigus malonumas, todėl vairuotojai dažniausiai jas keičia tik esant rimtam poreikiui. Įsigyti naują komplektą gali prireikti ne tik pastebėjus, kad protektorius nusidėvėjęs – ženklų yra gerokai daugiau.

Pamatuokite protektoriaus likutį

Naujų padangų protektoriaus gylis siekia apie 8-9 mm. Su tokiu protektoriumi padangos užtikrina geriausią sukibimą su įvairiomis kelio dangomis ir puikias vandens sklaidymo savybes. Kuo likutis mažesnis, tuo šios savybės darosi prastesnės. Nors stipriai susidėvėjęs protektorius gali būti pastebimas ir plika akimi, sužinoti ar jis atitinka anksčiau minėtus reikalavimus galima jį pamatavus.

Patogiausias būdas pamatuoti protektoriaus likutį yra pasitelkus tam skirtą įrankį arba slankmatį. Tiesiog įstatykite jį į griovelį ir pamatuokite, koks atstumas tarp apatinės ir viršutinės protektoriaus dalies. Pamatuoti galite ir naudodami monetą – jeigu ją įstačius į griovelį nesimato žvaigždutės ant monetos krašto, tai padanga tinkama naudojimui (žieminėms padangoms naudokite dviejų, o vasarinėms vieno euro monetas).

Protektoriaus gylį būtinai pamatuokite keliose vietose, nes dėl blogo ratų suvedimo arba netvarkingos važiuoklės tam tikros zonos dėvisi greičiau.

Padangų amžius irgi svarbus

Senos padangos yra pavojingos, net jeigu protektoriaus likutis vis dar tinkamas. Gamintojai rekomenduoja keisti padangas, jeigu jos yra pagamintos prieš daugiau nei penkis metus. Laikui bėgant gumos mišinys sukietėja ir nebėra toks elastingas, tvirtas.

Pagaminimo datą galite rasti ant padangos sienelės. Ją žymi keturi skaičiai. Pavyzdžiui, „1022“ reiškia, kad padanga pagaminta dešimtą 2022-ųjų metų savaitę.

Patikrinkite bendrą padangų būklę

Galiausiai, įvertinkite bendrą padangų būklę. Ilgainiui padangos gali sutrūkinėti, nusitrinti ir deformuotis. Perbraukite ranka per protektorių – jis turėtų būti tolygus, be jokių duobių ar bangų. Kartais vairuotojai randa į padangą įsmigusius varžtus ar vinis – juos turėtų pašalinti specialistai ir, jeigu įmanoma, sutvarkyti padangą.

Taip pat atidžiai apžiūrėkite padangų sieneles. Jos turėtų būti minkštos, elastingos, nesutrūkinėjusios.

Kas nutinka naudojant žiemines padangas visus metus?

Kadangi reikalavimai vasarinių padangų protektoriui yra mažesni, vairuotojai dažnai pasilieka sudėvėtas žiemines padangas eksploatavimui vasarą. Nors tai gali atrodyti kaip logiškas ir taupus pasirinkimas, taip daryti nerekomenduojama.

Žieminių padangų protektorius ir mišinys yra pagaminti naudojimui žemesnėse nei +7°C temperatūrose. Važiuojant įkaitusiu asfaltu vasarą žieminės padangos gali labai suminkštėti, gerokai padidinant riziką prarasti sukibimą. Tad rinkitės tik atitinkamam sezonui skirtas padangas ir vairuokite atsargiai.

Registruotis į autoservisą galite vienu iš pasirinktų būdų:

Registracija telefonu Kontaktai
MELGA autoservisų Kontaktai

Susijusi informacija Daugiau