0 Prekė Prekės (tuščia)
Pirkinių krepšelis

Prekių nėra

Suma: 0,00 €

Variklio remontas - Automobilio generatoriaus diržo keitimas

Paslaugų registraciją
galite atlikti vienu iš pasirinktų būdų
Registracija telefonu Autoservisų kontaktai
Paslaugų registraciją
galite atlikti vienu iš pasirinktų būdų
Registracija telefonu Autoservisų kontaktai

IEŠKOTE GERIAUSIO PASIŪLYMO REMONTUI?

Bendraukime ir susitarkime.

Kreipkitės ir stengsimės pateikti palankiausią pasiūlymą automobilio remontui.

Gauti asmeninį pasiūlymą

Generatoriaus diržo keitimas

Kiekvienas, kuris vairuoja automobilį, tikriausiai yra girdėjęs apie generatorių. Jis yra atsakingas už akumuliatoriaus įkrovimą, kuris maitina transporto priemonės elektrinius komponentus. Jei automobilyje nebūtų generatoriaus, akumuliatorius niekada negalėtų maitinti visų šių elektroninių komponentų ilgesnį laiką. Akumuliatoriaus energijos tiesiog neužtektų ilgą laiką aprūpinti automobilio. Generatorius palaiko akumuliatoriaus įkrovimo lygį, kad elektra nenutrūkstamai būtų tiekiama automobilio elektroniniams komponentams.

Generatoriaus diržas turi vertikalius griovelius, besitęsiančius per visą jo ilgį. Diržas sukasi kartu su keliais skriemuliais, sujungdamas juos su variklio alkūniniu velenu. Kai viskas veikia nepriekaištingai, diržas suka skriemulius, o tai taip pat užtikrina ir kelių kitų komponentų veikimą, įskaitant jūsų automobilio generatorių, oro kondicionieriaus kompresorių, vairo stiprintuvo siurblį ir kai kuriais atvejais vandens siurblį.

Kas rodo automobilio generatoriaus diržo nusidėvėjimą?

Generatorius automobilyje nėra tiesiog paprastas komponentas, tad atsiradus jo diržo gedimui automobilis greičiausiai sustos.

Štai keletas įspėjamųjų ženklų, su kuriais galite susidurti, kai generatoriaus diržas pradeda gesti:

  • Automobilio šviesos žibintai veikia netinkamai. Kai netikėtai ir be priežasties pradeda mirksėti automobilio šviesos, tikėtina, kad tai yra elektros problema. Dauguma šių problemų kyla dėl akumuliatoriaus arba generatoriaus. Tai reiškia, kad elektros grandinėje yra gedimas. Jei ši problema būtų susijusi su generatoriaus diržu ir ilgą laiką nekreipsite į tai dėmesio, laikui bėgant diržas gali tiesiog trūkti ir tai sukels kur kas didesnių problemų nei tik keistai mirksinčios šviesos.
  • Neįprasti garsai iš variklio skyriaus. Tiesiogiai sujungtas diržas su alkūniniu velenu gauna nemažai apkrovų ir, natūralu, ilgainiui diržas susidėvi ir iš variklio skyriaus galite išgirsti neįprastus garsus, tokius kaip girgždėjimas ar cypimas. Garsas bus didesnis, kai automobilis dirba tuščiąja eiga arba stovi vietoje (dėl greitesnio generatoriaus veikimo). Taip pat, jei diržas stipriai pažeistas galite išgirsti atskiras jo dalis atsitrenkiančias į variklio dalis. Kraštutiniu atveju galite išgirsti gana stiprų garsą jei diržas trūksta.
  • Perkaitęs variklis. Diržas padeda generatoriui sukurti elektros srovę, kuri taip pat įjungia variklį aušinančias transporto priemonės dalis. Kai diržas neveikia tinkamai, suges generatorius, o variklį aušinantis vandens siurblys neatliks savo darbo. Galų gale variklis gali perkaisti. Tokiu atveju prietaisų skydelyje pamatysite, kad variklio temperatūra gerokai aukščiau normos ribų, blogesniais atvejais galite pamatyti dūmus, sklindančius iš po variklio gaubto.
  • Degėsių kvapas. Kai dėl trumpojo jungimo arba nenuoseklios srovės transporto priemonės arba generatoriaus laidai pradės svilti, jie skleis nemalonų degėsių kvapą. Panašiai atsitinka, kai diržas yra išsitampęs arba nutrūkęs, jis pradeda trintis su kitomis variklio dalimis ir taii skleidžia nemalonų degančios gumos kvapą.
  • Įspėjamoji lemputė. Kartais galite nepajusti nieko, išskyrus tai, kad prietaisų skydelyje pamatysite akumuliatoriaus įspėjamąją lemputę. Tai gali reikšti, kad yra problema su akumuliatoriumi, bet kadangi jis yra tiesiogiai susietas su generatoriumi, tai gali būti ir diržo problema. Kai generatoriaus diržas neatliks savo funkcijos, tai iškart pakenks visos transporto priemonės elektros sistemai. Taigi automobilio kompiuteris dažniausiai tai suvoks kaip akumuliatoriaus problemą, nors problema gali būti generatoriuje ar jį sukančiame dirže.
  • Važiuojant variklis užgęsta. Taip gali nutikti, kai diržas atsipalaiduoja automobiliui važiuojant arba jis visiškai nutrūksta. Kartais atsitinka taip, kad per daug atsipalaidavęs diržas nukrenta nuo skriemulio automobiliui važiuojant, o neretai tiesiog nutrūksta.
  • Automobilis neužsiveda. Generatorius yra viena iš svarbiausių automobilio dalių ne tik todėl, kad jis tiekia elektros energiją kitiems automobilio komponentams, bet ir dėl to, kad jis atlieka itin svarbų vaidmenį jo užvedimo sistemoje. Kai generatorius įkrauna akumuliatorių, šis siunčia elektros srovę į uždegimo sistemą. Kai diržas neatlieka savo funkcijos ir yra atsipalaidavęs ar nutrūkęs, yra didelė tikimybė, kad generatorius tiesiog nekraus akumuliatoriaus, ko pasekoje automobilio užvesti nepavyks. Tokiu atveju reikės tiesiog pakeisti generatoriaus diržą nauju.
  • Neveikia vairo stiprintuvas. Ko gero daugelyje šiuolaikinių automobilių rasime elektrinį vairo stiprintuvą. Tai ta automobilio dalis, kuri mums gana lengvai ir komfortiškai leidžia pasukti automobilio ratus ir tai atlikti be didelių pastangų. Be šio komponento automobilio vairavimas gali būti didžiulis darbas ir sukelti papildomų nepatogumų. Kai diržas yra pažeistas, generatorius paprasčiausiai netieks elektros automobilio vairo stiprintuvui.
  • Išsikrovęs akumuliatorius. Dažnu atveju, atsitikus problemoms su generatoriaus diržu, automobilio tiesiog neužvesite. Automobilis galbūt užsives, bet po kelių sekundžių, kai akumuliatorius nebeturės visos transporto priemonei reikalingos elektros energijos, automobilis užges.

D.U.K.

KIEK KAINUOJA AUTOMOBILIO GENERATORIAUS DIRŽO KEITIMAS?

Nors generatoriaus diržo keitimas nereikalauja daug laiko, tai vis dėl to yra šiek tiek sudėtingas darbas, todėl jo keitimą rekomenduojame patikėti autoserviso meistrams. Generatoriaus diržo keitimo kaina priklauso nuo automobilio modelio. Keičiame Audi, Bmw, Opel, Volvo, Toyota, Volkswagen ir kitų automobilių generatoriaus diržus.

KOKIA YRA GENERATORIAUS DIRŽO KEITIMO TRUKMĖ?

Automobilio generatoriaus diržo keitimo darbų trukmė priklauso nuo automobilio modelio ir reikalingų atlikti darbų apimties. Norėdami sužinoti preliminarią paslaugos trukmę, susisiekite su Jums artimiausio MELGA autoserviso darbuotojais https://melga.lt/kontaktai

Dėl generatoriaus dirželio keitimo kviečiame apsilankyti autoservisuose „MELGA" Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Alytuje, Utenoje.

Klientų atsiliepimai Palikti atsiliepimą